• BIST 114.207
 • Altın 332,643
 • Dolar 6,1447
 • Euro 6,6472
 • Bursa 8 °C
 • Ankara 8 °C
 • Bingöl 7 °C
 • İstanbul 11 °C
 • Van 3 °C
 • Kars 1 °C
 • Ağrı 0 °C
 • Muş -1 °C
 • Diyarbakır 13 °C
 • Bayburt 5 °C

2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvuru şartları ve sınav tarihleri

2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvuru şartları ve sınav tarihleri
Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı yapılacak. İşte başvuru tarihleri ve gerekli şartlar.

Türkiye Cumhuriyeti Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2017 yılında Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı bekleyen binlerce aday ''www.jandarma.gov.tr'' adresinden yapılan 2017 yılı Jandarma alımı haberi ile sevinç yaşadı. Peki 2017 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı ne zaman yapılacak? Sözleşmeli Uzman Erbaş başvuru tarihleri belli oldu mu? Başvuru ücreti ne kadar? Başvuru şartları neler? Tüm detaylar haberimizde...

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada ''Görev sırası sende'' başlıklı slogan dikkat çekti. İşte 2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş haberimizin detayları...

Başvuru ve sınav tarihleri
2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı için başvurular 24 Nisan tarihinde başlayacak. Sözleşmeli Uzman Erbaş için son başvuru ise 28 Mayıs tarihi olarak belirlendi. Sözleşmeli Uzman Erbaş yazılı sınav ve seçme sınavları ise 12 Haziran 2017 tarihinden itibaren başlayacak.

Başvuru ücreti alınmayacak
Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2017 yılı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı için başvuru ücreti alınmayacak.

1. GENEL BİLGİLER
 a. Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında bulunan adaylar ile 24 Nisan  2017 tarihi itibarıyla terhis tarihlerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beĢ (25) yaşını bitirmemiş olanlar arasından Jandarma Komando ile Jandarma Asayiş birliklerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Uzman Erbaş statüsünde yapılacaktır. 
 b. Ön başvurular, www.jandarma.tsk.tr genel ağ (İnternet) adresinden 24 Nisan-28 Mayıs 2017 (saat 23.59’e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır. Daha önce başvuru yapan, seçme aşamalarını geçip rapor alan (Başarılı) adaylar başvuru yapmayacaktır. Başvurular normal bilgisayar üzerinden “İnternet Explorer” tarayıcı kullanılarak yapılacaktır. Mobil cihazlardan veya başka tarayıcı (Chrome, Firefox, Opera Browser) kullanılmayacaktır. 
 c. Çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacaktır.   
 ç. Uzman Erbaş ön başvuruları, internet üzerinden başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.    
 d. Ön başvuruları uygun görülen adayların yazılı sınavı, kayıt kabul işlemleri, ön sağlık muayenesi, bedeni yetenek sınavı (BYS) ve mülâkat sınavları Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/ANKARA adresinde icra edilecektir. Seçim aşaması işlemleri tamamlanarak, başarılı olan adaylar sağlık raporu almak üzere sevk edilecektir.  
 e. Yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, BYS ve mülâkat sınavı tarihleri www.jandarma.tsk.tr genel ağ adresinde yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. 
 f. Kılavuzun tamamını okumadan çevrimiçi (Online) Başvuru Formunu doldurmayınız. Başvuru Formuna girilen bilgilerin doğruluğundan ve yanlış/eksik beyan edilen bilgiler neticesinde doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. İnternet müracaatı  kabul edilmiş olsa dahi Başvuru Kılavuzu, Uzman Erbaş Kanun ve Yönetmeliğinde belirtilen şartlara uyulmadığı taktirde belge incelemede kabul edilmeyecektir.  

2. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ GENEL KOŞULLAR    
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,  
b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,  
c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar),  
ç.  Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 tarihi ve sonrasında doğanlar),  
d.  Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (24 Nisan 2014  tarihi ve sonrasında terhis olanlar),  
e. Tüm sınavları geçen adaylar için; sevk edildikleri hastanelerden “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.
 f. En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor Şortu/eşofman ile ölçülür.  
 g. TSK’da daha önce subay (yedek subay dahil),  astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş ve er (Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununda yer alan hükümler hariç; üçüncü hizmet yılını tamamlamış dördüncü hizmet yılında olduğuna dair belgeyle geleceklerdir.) olarak istihdam edilmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak.  
 ğ. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, işitme ve görmede kusuru bulunmamak, gözlük, lens ve işitme cihazı kullanmamak, renk körü ve düz taban olmamak, vücudunun daimi açık yerlerinde veya kapalı yerlerinde belirlenen kriterlere uygun olmayan yara, dövme, yanık ve ameliyat izi bulunmamak. Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak).  
 h. Güvenlik soruşturması olumlu olmak.  
 ı. Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir ve üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 22.05.1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan hükümlü bulunmamak.  
 i. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş yada ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak.  
 j. Tutum ve davranışları  ile yasadışı  görüşleri benimsememiş, bu gibi  faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olmak.  
 k. Türk Silahlı  Kuvvetlerinin  manevi  şahsiyetine  gölge  düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak.    
 l. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesi almış olmak.  
 m. Askerlik hizmetini yapmış veya 24 Haziran 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak,  
 n. Başvuru, sınavlar, kayıt kabul işlemleri esnasında, adaydan istenen bilgi, belge ve diğer  yükümlülüklerin tam ve doğru olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.  
NOT-1: Ön başvuruda bulunan adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (Atamaları yapılmış ve Eğitime Başlamış olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.   

BOY-KİLO TABLOSU VE METNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

 • Yorumlar 2
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
  Diğer Haberler
  BUNLARA BAKTINIZ MI?
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Serhad Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 05434080000 Faks : haber@acarhaber.com