Henkel' in Değeri Yüzde 13.5 Arttı.

Henkel' in Değeri Yüzde 13.5 Arttı.

Henkel tarafından yapılan açıklama ile bu senenin ikinci çeyreğinde yüzde 13,5 oranında artarak 4 milyar 695 milyon euro oldu.

Henkel tarafından yapılan açıklama ile bu senenin  ikinci çeyreğinde yüzde 13,5 oranında artarak 4 milyar 695 milyon euro oldu.

 

Henkel 2015 yılı ikinci çeyreğindeki satış ve kar performans verilerini açıkladı. Buna göre; 2015'in ikinci çeyreğinde, satışlar yüzde 13,5 oranında artarak 4 milyar 695 milyon euro oldu. Şirket, yüzde 7,3’lük olumlu kur etkileri açısından düzeltilen satışlar yüzde 6,2 oranında iyileşti. Döviz kuru, satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış olarak organik büyüme yüzde 2,4 oranında arttı.
Şirketten yapılan açıklamaya göre; 2015'in ilk yarısında, Henkel'in satışları 1 milyar 59 milyon gibi önemli bir artış göstererek 9 milyar 125 milyon euroya ulaştı. Kur etkileri açısından düzeltilen satışlar yüzde 6,5 oranında büyüdü. Döviz kuru, satın alma ve elden çıkarmaların etkisinden arındırılmış olarak organik büyüme Henkel'in tüm iş birimlerinin katkısıyla yüzde 3 oranında arttı. Düzeltilmiş faaliyet karı 182 milyon Euro artarak, 1 milyar 293 milyon eurodan 1 milyar 475 milyon euroya yükseldi. Düzeltilmiş satış kazancı yüzde 16'dan yüzde 16,2’ye yükseldi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Henkel CEO'su Kasper Rorsted, “Henkel süregelen zorlukların söz konusu olduğu pazar ortamında, ikinci çeyrekte genel olarak güçlü bir performans sergiledi. 2015'in ilk yarısında satışlarımızı yaklaşık 1,1 milyar euro artırarak 9,1 milyar euronun üzerine çıkarmayı başardık. yüzde 3'lük organik büyüme, yüzde 16,2'lik düzeltilmiş vergi öncesi kar marjı ve yüzde 12,3'lük düzeltilmiş imtiyazlı hisse senedi başına kazanç (EPS) artışı ile yılın tamamına ilişkin hedeflerimizde ulaşma yolunda ilerliyoruz” dedi.
2015 mali yılı hakkında açıklamada bulunan Rorsted, “Global ekonomide mevcut zorlu ortamın devam edeceğini düşünüyoruz. Piyasadaki yüksek volatilite sürecek. Bu bağlamda, çeviklik ve esneklik kilit başarı faktörleri olarak öne çıkacak. Bu nedenle, yapı ve süreçlerimizi değişen piyasa koşullarına uygun olarak uyarlamaya ve daha da basitleştirip hızlandırmaya devam edeceğiz. 2015 yılında, yüzde 3 ile yüzde 5 organik büyüme hedefine ulaşmayı bekliyoruz. Düzeltilmiş satış kazancımızın yüzde 16’ya yükseleceğini öngörmenin yanı sıra, düzeltilmiş imtiyazlı hisse senedi başına karda yaklaşık yüzde 10 artış beklentisi içindeyiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.