Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

BİZ İKTİDAR OLURSAK

Bu bir seçim manifestosudur…

İktidarda kalındığı sürece, eski uygulamalarımızın aksine, hayatın her alanında ‘namuslu siyaset’ yapılacaktır.

İnsanların iliğini sömüren ‘faiz müessesesi’ toptan imha edilecek ve ‘faizsiz’ bir düzenin ihdasına çalışılacaktır.

Her Ramazan’da ülkedeki tüm belediye başkanları ve parti teşkilatı üyeleri muhakkak camilere gidecek ve 40 rekât teravih kılacaklar

Ülkemiz sathında bir ‘millileşme hareketi’ yürütülecek, esnafın hiç birinin ‘yabancı isim’ ve ‘tabela’ altında iş yapmasına müsaade edilmeyecektir.

Ülkemizde uygulanan çok sayıda çeşidi olan (KDV, KV, ÖTV ve benzeri) vergiler kaldırılacak ve sadece düşük oranlı bir gelir vergisi alacaklar.

Artık Cuma Namazları evde kılınmayıp, bölgenin en büyük camisi olan ‘Cuma Camii’nde Halife veya onun tayin ettiği bir vekil tarafından kıldırılacaktır.

Marmara Denizi üzerine Tekirdağ’ı Bandırma’ya bağlayan bir asma köprü inşa edilecek ve bu köprü dünyanın en uzun ve en mükemmel köprüsü olacaktır.

‘İHA’, ‘SİHA’, ‘TB2’ ve benzeri ‘insansız’ savaş araçlarına ihtiyaç kalmayacağı için bunlar için yapılan masraflar ülkenin kalkınmasında kullanılacaktır.

‘Kanal İstanbul Projesi’ şu anda ‘yetersiz’ bulunduğu için ona paralel bir ‘Paralel İstanbul Kanalı’ daha açacak ve kanalın inşa felsefesine daha fazla yaklaşılacaktır.

Ülkemizde asırlardır kronik hale gelmiş eğitim-öğretim sistemi baştan ele alınacak, tüm okullara giriş sınavları kaldırılacak, bunların esasları daha sonra belirlenecektir.

‘Halifelik’ geri gelecek, Seyyid Kılıçdar yeni ‘Halife’ olacak... ‘Kadılık’ ile Şeriat gelecek , ‘Laiklik’ kaldırılacaktır. ‘Heykel’ yasaklanacak, cahiliye döneminde yapılan eskileri imha edilecektir...

Her yıl Ramazan ayında yarım gün mesai yapılacak, Cuma günleri öğle üzeri iki saat mesaiye ara verilecektir. Gerekirse Cuma günü, Pazar günü ile yer değiştirecek ve hafta sonu tatili olacaktır.

Yıllar yılı itiraz edip, muhalefet ettiğimiz ancak iptaline gücümüzün yetmediği ‘SARAY’ yıkacak yerine aynı büyüklükte ama iki adet Saray yapacak, böylece öncekilerden daha güçlü olduğumuz sergilenecektir.

Zaman içinde tüm müessesleri hayat bulacak yeni düzende, her türlü maddi ve manevi tüm problemlerin çözüm mekanizması geliştirilecek, ülkede ‘mutsuz’ veya ‘hayatından memnun olmayan’ hiç bir vatandaş kalmayacaktır.

Tüm dünya ülkeleri ile güzel ve samimi ilişkiler kurulacağı ve düşmanlık kalmayacağı için ülkede askerlik hizmeti toptan iptal edilecek, mevcut silah ve teçhizat ilgi duyacak ülkelere satılarak ülke ekonomisin gelişmesine harcanacaktır.

Şu anda ceza ve tutukevlerimizde ne kadar suçlu ve mahkûm varsa, suçlarının mahiyetine ve infazlarının sürelerine bakmaksızın, herkes affedilecektir. Bu genel af sürecinde, hiçbir kişinin ırk, cinsiyet, din, anlayış, görüş ve siyasi partisine bakılmayacak, yurtdışında kaçak olanlar da dâhil, herkes affedilip tahliye edilecektir. Hatta zekat, oruç ve namaz borçları olanlar da kapsam içine alınacaktır.

Beyannamenin sayılan tüm maddeleri bazıları için hayalî gelebilir. Olsun. İsterseniz ilk seçimde bir deneyin.

Unutmadan bir de soru: Acaba BİZ KİMİZ?


Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.