Devlet Bahçeli Tuğrul Türkeş Diye Bir Şahıs Yok !!

Devlet Bahçeli Tuğrul Türkeş Diye Bir Şahıs Yok !!

Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik sert eleştiriler yaptı.

İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

Bir vincin hacı adaylarının üzerine devrilmesi sonucunda 107 kişinin vefat ettiği açıklanmıştır. Bizleri derinden üzen kazada 8 vatandaşımızın hayatını kaybettiği anlaşılmaktadır. Hayatlarını kaybeden din kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Ayrıca İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği saldırılarını kınadığımı belirtmek istiyorum.AKP İLE PKK ARASINDA FARK KALMAMIŞTIR

Brüksel’den Oslo’ya kadar ana aktör olan AKP, PKK ve HDP’nin BOP’un ara istasyonları olduğu iyice belirginleşmiştir. Dolmabahçe’de söz kesen bölücülük ortaklarının birbirlerini suçlaması yalnızca dönemsel bir kurnazlığın neticesidir. Yoksa AKP ile PKK arasında bir fark kalmamıştır. Hükümet kurulmasının önüne geçenler, bugünkü kabus günlerinin bir numaralı faili olacaktır.

ARINÇ'IN KOALİSYONUN ENGELLENMESİNİ KENDİ PARTİSİNE FATURALANDIRMASI İBRETLİK BİR İTİRAF

Kaldı ki Bülent Arınç’ın koalisyon hükümeti teşkilinin engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraftır. Her şey ortadadır. AKP’nin sahtekarlıkları kaymış, tüm boyutlarıyla düze çıkmıştır. Bir zamanlar uyarılarımızı kötümserlik şeklinde yorumlayanlar şimdilerde bizimle aynı çizgiye gelmişlerdir. Bugün teker teker çıkması bir kehanetin değil millet ve tarih şuuruna sahip olmanın üzücü de olması mükafatıdır.

PANDORA'NIN KUTUSU AÇILDI

Biz olacakları isabetle teşhis ettik ve 'AKP’yi doğru yolda değilsin' sözleriyle eleştirdik. Türklük ve Türkiye düşmanlarına kulağını kaptıran bu zihniyet, ne tesadüftür ki samimiyetle bile dinlemedi. Nitekim saklamaya imkan yoktur. Yaşadıklarımız son 13 yılın bakiyesidir. Pandora'nın kutusu açılmış, içinden cüsse kazanmış ihanet çıkmıştır.

127 ŞEHİDİMİZİN KANI AKP'NİN ALNINA YAPIŞMIŞTIR

7 Haziran’dan bu yana, 71’i asker, 53’ü polis, 3’ü de korucu olmak üzere 127 şehidimizin kanı AKP’nin alnına yapışmıştır. Recep Tayyip Erdoğan, Türk devletinin sinir uçlarıyla oynadıkça milli mukavemetin bir duvarı çökmüştür.

AKP'NİN KİRALIK CİNAYET ÖRGÜTÜ PKK'DAN MEDET UMMASI FELAKETLERİN KAPISINI ARALAMIŞTIR

AKP’nin, kiralık cinayet örgütü olan PKK’dan medet umması, Türkiye’yi peşkeş çekmesi felaketlerin kapısını aralamıştır. İktidarın hiçbir ön görüsü gerçekleşmemiştir. Erdoğan ve fason Başbakan'ın hiçbir sözü adresini bulmamıştır. AKP isimli şer ve çıkar ittifakı, buna itirazlarımıza rağmen Türkiye’yi terörün harman yerinde saman gibi savrulmuştur. Türkiye çakılmayla son bulacak keskin bir inişe geçmiştir.

ÜLKEMİZ MEÇHULE SÜRÜKLENEN METRUK BİR TEKNEYE DÖNMÜŞTÜR

Türkiye milletlerle rekabetinde yenilenler kümesine düşmenin sınır hattına gerilemiştir. AKP’nin 13 yıllık iktidar süresinde her biri bir asra sığmayacak kadar önemli hadiselerle karşılaşılmıştır. Ülkemiz meçhule sürüklenen metruk bir tekneye dönmüştür. Türkiye dev uykudan uyandı yalanlarına bel bağlayanlar, ihanete muhafızlık yapmıştır. Sessiz devrim, büyük dönüşüm, onlar konuşur AKP yapar ezberleri, bozgunun şifreleri olarak sivrilmiştir. Türkiye din tacirlerinin elinde adeta uyuşturulmuştur.

AKP TARAFINDAN İFTİRA VE KÜFÜR YAĞMURUNA TUTULDU

Milletimizin direnç noktaları, devletin dayandığı temel ilkeler AKP tarafından iftira ve küfür yağmuruna tutulmuştur. AKP’nin hevesle içinde yer aldığı birleşik husumet ve hakaret cephesi, Türkiye’yi linç ve işkenceye tabi tutmuştur.

TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTEYENLER AKP'NİN ARKASINA GİRMİŞTİR

Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen ne kadar hain mihrak varsa AKP’nin arkasına girmiştir. Ne acı ki murdar iştahların ardı arkası kesilmemektedir. Türk milleti etnik liflerine, etnik moleküllere ayrılmanın son aşamasına getirilmiştir. Türkiye’nin beyni hükmü şahsiyeti öldürücü darbelere maruz kalmıştır. Olan bitenler kahredicidir.

HARAM VE İHANET KADROLARI TÜRKİYE'Yİ PKK'NIN NİŞANGAHI OLARAK SEÇMİŞLERDİR

Haram ve ihanet kadroları Türkiye’yi PKK’nın nişangahı olarak seçmişlerdir. Erdoğan’ın demokratik açılım adını verdiği yıkım, çözüm süreci olarak ilan ettiği ihanet süreci, en sonunda iç savaş şartlarını doğurmuştur. Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan 2013’de ne diyordu: “Şu anda biten, şu anda sona eren sadece 30 yıllık terör değil. çok daha uzun yıllara yayılmış sorunlar manzumesidir”

MANGALDA KÜL BIRAKMAYAN ŞAHIS ŞİMDİ NE YAPACAK

İki yıl önce mangalda kül bırakmayan bu şahıs şimdi ne yapacak? Ufuksuzluğunun bedelini nasıl ödeyecektir? Erdoğan çözülme süreci propagandasını yaparken 'Türkiye için karanlık dönem kapanıyor' diyordu. Makus talihin değiştiğini iddia ediyordu. Cudi'de çiçek toplanacak, Dicle ve Fırat’ın sularında korkusuzca serinlenecektir.

TÜRK MİLLETİ NASIL KANDIRILDI

Vuranlar, çalanlar, kıyanlar, katledenler amacına kavuştular. Sormak gerekiyor ki Türk milleti nasıl kandırıldı? MHP’nin savrulduğunu söyleyen Erdoğan asıl kendi ahlakındaki savrulmanın hangi noktalara vardığını ne zaman görecektir?

20 TEMMUZ'DAN BU YANA 127 ŞEHİDİN SORUMLUSU KİMDİR?

Dünüyle çelişen, şahsıyla ters düşen bir omurgasızlığın izahı nasıl yapılacaktır? Erdoğan bir ara ''MHP’nin hiçbir kaygısı gerçekçi değil'' diyordu. Tek derdimizin şehit cenazesi olduğunu utanmadan ileri sürüyordu. 20 Temmuz’dan bu tarafa geçen 2 aylık sürede 127 şehidin sorumlusu kimdir? Dökülen kanların azmettiricisi hangi alçaklardır? Katiller ortadadır da, bunların arkasında duran, vatana bombalarla yığınak yapmalarına göz yuman işbirlikçiler nerededir? “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim” diyen Erdoğan nasıl temize çıkacaktır?

ARINÇ, ELEŞTİRİ OKLARI YÖNELTMEKLE SORUMLULUKTAN SIYRILACAĞINI MI ZANNETMEKTEDİR

Davutoğlu günahlarından nasıl arınacaktır? “Sayın Öcalan demeyi ve PKK bayrakları açmayı suç olmaktan çıkardık” beyanatıyla, suçüstü yakalanan Arınç, şimdi eleştiri okları yöneltmekle, sorumluluktan sıyrılacağını mı zannetmektedir?

'ÖCALAN TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ AÇIYOR' DİYEN AKP LEJYONERLERİ NEREDESİNİZ?

“Öcalan Türkiye’nin önünü açıyor” diyen AKP lejyonerleri neredesiniz? “Öcalan’ın olayları okuma tecrübesi var” ifadeleriyle AKP’ye sızmış PKK dönmeleri hangi deliktedir?

TÜRK MİLLETİ HANGİ ERDOĞAN'A İTİBAR ETMELİDİR?

Türk milleti bu iki uç noktada duran hangi Erdoğan’a itibar, hangisine itimat etmelidir? Bu tarihi kırılmanın hesabı mahşeri vicdan tarafından sorulmayacak mıdır? Silahlar susacak, teröristler sınır dışına çıkacaktı. Analar ağlamayacak, ekonomi büyüyecek, barış gelecekti. Çocuklar babasız kalmayacaktı. 'Gerekirse baldıran zehrini içeriz' diyordu. Çözüm sürecinden taviz yok kararlılığındaydı. Bu yola canını koyduğuna vurgu yapıyordu. Açılımdan vazgeçmenin bu ülkeye ihanet olacağını bizzat Erdoğan söylüyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayının son gününde, maalesef karşılığını bulmadı, milli birliğimize kast edenlerle sürdürmek mümkün değil dedi. Erdoğan, açılımdan vazgeçmekle ihanete kendisi düşmüştür. Cumhurbaşkanı her sözüyle kendisini yalanlamış, geçmişini yok saymıştır.

TÜRK MİLLETİ ALDATILDI

Lütfen hatırlayınız. Çözüm süreci planlandığı gibi gelişiyordu, Erdoğan 2013 Mart ayında böyle demişti. Kanunlar çıkarılıyor, paketler hazırlanıyordu. Teröristler silahlarını bırakacaktı, iddiaları buydu. Zap suyu gibi coşulacak, Dicle gibi barışa akılacaktı. Munzur dağlarından kardelenler, Cudi’den yediverenler derlenecekti. Annelere ölüm haberleri yerine çiçekler verilecekti. Şimdi annelere acı haberler peş peşe veriliyor. Annelerin gözyaşları sel olup ummanlara akıyor. Recep Tayyip Erdoğan özetle öteden beri bunları söyleyerek milletimize hayal satmıştı. Türk milleti aldatıldı. Terörün hain ellerine belgeli delilli şekilde bırakıldı.

OSLO'DA İSMİ BİZDE SAKLI İNGİLİZ BÜYÜKELÇİSİ'NİN ARABULUCULUĞUNDA İMRALI CANİSİNİN ÖZGÜRLÜĞÜ SÖZÜ VERİLİRKEN...

Bu Türkiye için açık açık gelen, göre göre ağlarını ören büyük bir bozgundur. Çözümün çöküş olduğu kapatılsa da akıbetin kanlı olduğu saklanamadı. Sürecin silahlanma, taviz süreci olduğu hep gizlense de gerçekler belliydi. Oslo’da ismi bizde saklı İngiliz büyükelçisinin arabuluculuğunda, PKK’lıların affı, İmralı canisinin özgürlüğü sözü verilirken, Erdoğan’ın ruhunu Kandil ele geçirilmişti. Oslo’daki AKP memurları, PKK’nın şehirlerimizi bombalarla doldurmasını itiraf etmişler, milleti sırtından hançerlemişlerdi.

BİZ 'PKK'NIN SİLAH BIRAKMASI AKDENİZ'İN KURUMASI KADAR İMKANSIZ' DERKEN HAVUZ MEDYASI İFTİRA ATIYORDU

AKP’nin kirli ve kokmuş sicili, aziz milletimizin malumudur. Biz bu yürek burkan, geliyorum diyen gelişmeleri çok önceden okuduk. Şahsım PKK’nın sözde çözüm ve barış sürecinde güçleneceğini söylerken, Erdoğan bize iftira atıyordu. Çözüm süreci bu kıvam ve dozda giderse, çok büyük sosyal sorunlar doğuracak ve Türk milleti bölücüler tarafından tahrip edilecektir derken, AKP sözcüleri MHP’ye hücum ediyordu. Biz PKK’nın silah bırakması, Akdeniz'in kuruması kadar imkansız derken havuz medyası iftira atıyordu.

TERÖR EYLEMLERİNİN BİR NUMARALI SORUMLUSU ERDOĞAN

'PKK bırakınız geri çekilmeyi iyi konuşlanıyor' dedim, şehitleri istismar etmekle suçlandım. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' dedim, 'edepsiz' dediler. 'PKK bombaları şehirlere taşıyor' dedim, 'ecdada bak' dediler. Kimin zemin kaybettiği artık nettir. Kaybeden sadece AKP değil Türkiye’dir. AKP aziz milletimizi üç beş teröristin insafına terk etmiştir. Terör eylemlerinin bir numaralı sorumlusu Erdoğan, AKP PKK hükümetidir.

PATLAYAN BOMBALARIN HEPSİNDE AKP'NİN İZNİ VARDIR

Biz haklıysak, AKP haksızsa bunun milletimiz tarafından sandıkta gösterilmesi en demokratik beklenti olacaktır. Türkiye'ye çevrilen silahların, patlayan bombaların hepsinde AKP’nin izni, dahli ve parmağı vardır. PKK güdümlü füzelere ulaşırken, Saray'da keyifler süren vebal altındadır. PKK talim yaparken, ayakkabı kutusu dolduranlar suçludur.

PKK BOMBALARI NEREDEN TEMİN ETMEKTEDİR

Bu silahları kimler vermektedir? PKK bombaları nereden, hangi silah baronlarından temin etmektedir? Özellikle ABD,0 Almanya ve Fransa’nın PYD’ye verdiği silahlar bilinmekte midir? İsrail’e tepki için BM’yi arayan ama kendi ülkesini teröre bırakan Erdoğan bunların farkında mıdır?

HİÇBİR SÖZDE DEVLET ADAMININ 'KANDIRMIŞLAR' DEME LÜKSÜ YOKTUR

Hiçbir hükümet üyesi ve sözde devlet adamının, “Ben masumum bilmiyordum, fark edemedim, kandırmışlar, pardon” deme lüksü yoktur. Çözüm süreci denen kanlı ve terör süreci Erdoğan ve Davutoğlu’yla beraber alayının başını yakacaktır.

ÇAKMA OCAKLAR SOKAKLARI HAREKETLENDİRMEK İÇİN KAVGA TETİKÇİLİĞİ YAPMAKTADIR

Türk milleti haklı olarak terörü lanetlemektedir. Bunda bir beis yoktur. Şu işe bakınız ki, dünkü akillerin bir bölümü teröre karşı toplanma çağrıları yapmaktadır. Kürt-Türk çatışması için zemin ve zaman kollayan mihraklar yine devrededir. El ovuşturan insan müsveddeleri, devlet içine yuvalanmış çeteler, çakma ocaklar, kapalı devre çalışan oluşumlar sokakları hareketlendirmek için kavga tetikçiliği yapmaktadır.

DOĞU'DAN GELDİKLERİ İÇİN İŞÇİLER HEDEF YAPILMAKTA, GAZETE VE PARTİ BİNALARI KUNDAKLANMAKTADIR

Bursa Yenişehir, Bolu Mudurnu, Antalya Alanya ve Manavgat, Kırşehir, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bir çok ilimizde kaygı verici cepheler gelişmektedir. Sırf Doğu'dan geldikleri için tarım ve inşaat işçileri hedef yapılmaktadır. Gazete ve parti binaları kundaklanmaktadır. Saray'ın arkasında bağlı duran, kendilerine Osmanlı Ocakları diyen, aslında ecdadımızın ruhunu zedeleyen Bizans'ın varisi güruh nifak saçmaktadır.

KAÇAK SARAY'DAKİ KAOS PLANLARI SAHAYA İNDİRİLMEKTE

Bu tekfur kalıntılarının nifak ve bozgunculukları tüm netliğiyle meydanlardadır. Kaçak Saray’daki kaos planları sahaya indirilmektedir. Kitleler galeyana getirilmektedir.

SİYASİ KARTVİZİTLERİNDE ESKİ ÜLKÜCÜ YAZAN BİR AVUÇ SATILMIŞ, ERDOĞAN'IN YANINDA DİZİLEREK MHP'YE ÇELME TAKMANIN PEŞİNDE

Bu maksatla da MHP üzerinde oyunlar oynanmaktadır. Ticari ve siyasi kartvizitlerinde eski ülkücü yazan bir avuç satılmış, Erdoğan’ın yanında dizilerek MHP’ye çelme takmanın peşindedir.

KANUNSUZ HİÇBİR EYLEMİN İÇİNDE BİR TEK MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ BULUNMAYACAKTIR

Kanunsuz hiçbir eylemin içinde bir tek milliyetçi ülkücü bulunmamış, bulunmayacaktır. Hiçbir partilimiz gözü dönmüşlerin içinde yer almamış, almayacaktır. Biz terörü lanetlerken, taşkınlıklardan özellikle uzak durduk. Ölçüsüz saldırıların taraf ve faili katiyen olmadık.

BOZKURT İŞARETİ YAPIP GAZETELERE SALDIRANLARIN BİZİMLE BAĞLANTISI YOKTUR

Bozkurt işareti yapıp gazetelere saldıranların bizimle bağ ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Suçlu aranıyorsa, maşa olarak kullanılan şuursuz kalabalıklara bakılması isabetli olacaktır.

PKK VE KÜRT KARDEŞLERİMİZİ AYNI GÖRMEK TAM BİR CİNAYETTİR

Kürt kökenli kardeşlerimiz milletimizin ayrılmaz mensubudur. PKK ve Kürt kardeşlerimizi bir ve aynı görmek tam bir cinayettir. Terörün varmak istediği esasen budur.

YALAN VE ALDATMA DÜZENEKLERİ KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK

Psikolojik harekatlar, casusluk manevraları, yalan ve aldatma düzenekleri bizim ne kardeşliğimizi bozabilecek ne de milli birliğin surlarında delik açabilecektir. Türkiye’nin yılmaz bekçileri, kriz ve kargaşa mucitlerinin oyunlarını ters yüz etmek için her zamankinden daha hazırlıklıyız. İç savaş çarkına katılan Türkiye allah muhafaza ikiye bölünebilecektir. Kenara itilmiş toplumsal dengenin yeniden inşaası eğer mümkün olmazsa ülkemiz kim vurduya gidecektir.

TÜRKİYE BİZİMDİR, HERKES TÜRKİYE'DİR

Türk milleti güvensizlik dalgasını aşmak için mutlaka tavır göstermektedir. Leş arayan, ganimet avına çıkan, Saray müfrezelerini püskürtmek ancak sandık yoluyla olabilecektir. Bizim kimseden korkumuz yoktur. Bizim ikram edecek bir vatanımız yoktur. Bizim vazgeçecek, geride bırakacak, unutacak bir tek insanımız bile olmayacaktır. Türkiye bizimdir, herkes Türkiye’dir.

SURUÇ KATLİAMININ ESRAR PERDESİ ÇÖZÜLEMEDİ

Türk milleti büyük ve anıtlaşmış beşeri bir cevherin adıdır. İktidar uğruna devleti yozlaştıranlara, koltuk için terörü kullananlara, 78 milyon Türk vatandaşının bir cevabı olmalıdır. Bakınız Suruç katliamının esrar perdesi çözülememiştir? Terör saldırılarının hangi amaçla tırmandığı henüz gizemini korumaktadır? İktidarı elinde tutan işbirlikçiler Türkiye üzerinde kumar oynamaktadır? İktidarın ve düne kadar masada poz verdiği kanlı örgütün zorbalıktan başka dayanakları kalmamıştır. Topluma söyleyecek bir şeyi olmayanlar, sadece şiddet sadece vandallık üreteceklerdir. Miadı çoktan dolan AKP, yabancı güçlerin elinde ölüm mekanizmasına dönen PKK, bunların arasında gün be gün eriyen Kandil matruşkası HDP kurgunun üçlü havarisidir.

DURUM KRİTİK

Ya Türk milleti bir ve bütün halinde kalacak ya da kışkırtılan etnik kimlikler aziz vatanımıza cehennemi yaşatacaktır. Durum bu kadar kritiktir.

MHP olarak ilk günden itibaren karşı çıktığımız AKP - PKK terör şirketinin tuzak olduğunu vurguladığımız andan bugünlere geldik. Terörist ele başlarıyla yapılan Oslo görüşmeleri, İmralı canisiyle pazarlıklar, meydanların PKK’ya bırakılması gibi sayısız namertlikler aziz milletimizin gözü önünde gerçekleşmiştir.

PKK SALDIRILARINDAKİ SORUMLULUKLARINI İTİRAF ETMEK İÇİN AKP'LİLERİN HALA VAKİTLERİ VAR

Milletimize büyük kayıplara neden olan ve bundan sonra da olacağı anlaşan PKK saldırılarındaki sorumluluklarını itiraf etmek için işbirlikçi AKP’lilerin hala vakitleri vardır. Böylesi bir yüzleşme, onları yargılanma süreçlerinde, vatan hainliği yaftasından bir nebze olsun kurtarabilecektir.

ÇÖZÜM; SEÇİMLE İKTİDARI DEĞİŞTİRMEKTE

Bu yüksek ahlak ve karakter her türlü şükranın üstündedir. Ancak hükümet ihmaliyle yaşanan bu devlet tablosunun çözümü, sokaklarda hak ve öç aramakta değil, seçimle iktidarı değiştirmekte yatmaktadır.

Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti çok daha büyük badirelerden alnının akıyla çıkmıştır. Türklük Anadolu’da kurucu kadroların attığı temeller üzerinde cumhuriyetimizin etrafında bir devlet yapılanmasına karar vermiş, çağdaş ve kudretli bir devlet olabilmiştir. Milletimiz güvenlik ve esenliğini koruması için devlet erkini yetkilendirmiştir. Bu milli irade, anayasamıza yansımış ve hukuki anlamını bulmuştur.

MİLLETİMİZ HÜKÜMETİN TERÖRLE MÜCADELE İRADESİNİ KAYBETTİĞİNE ARTIK KESİN KARAR VERMİŞTİR

Kendisine anayasal yetki ve sorumluluk verilmiş, istihbarat ve savunma kuruluşları ayakta dururken, vatandaşlarımızın kendilerini onların yerine koyarak terörizmle mücadeleye soyunmaları kabul edilemeyecek bir yanlıştır. Bu PKK’nın tuzaklarına düşmek demektir. Milletimiz hükümetin terörle mücadele iradesini kaybettiğine artık kesin karar getirmiştir. Kendince, öfkesini ve tepkisini daha fazla tutamaz hale gelmiştir.

Ekranları başında bizi izleyen muhterem vatandaşlarım, terörle mücadele kararı yönetimi ve yürütülmesi dağınık ordunun, polisin diplomasinin değil topyekûn siyasi iktidardadır. AKP kadrolarının tarihi tökezlemelerine rağmen Türk milletinde her türlü terörü önleyecek kuvvet vardır. Olmayan şey bu kudreti terörizme karşı kullanacak siyasal iradedir. Bu zillete daha fazla katlanmak istemiyorsak, bağımsız bir siyasi iradeyi, bir yandan teröristlerle görüşüp, diğer taraftan birlikleri kışlaya hapsetmeyen ilkeli kadroları, milli ve ahlaklı hükümeti işbaşına getirmek mecburiyet haline gelmiştir.

DÖKÜLEN ŞEHİT KANLARININ HESABI MHP TARAFINDAN SORULACAKTIR

Açıkça beyan ve ilan ediyorum ki, MHP Türkiye’yi huzura ve barışa ulaştırmak için iktidara taliptir. Dökülen şehit kanlarının hesabı MHP tarafından mutlak sorulacaktır. Çözüm süreci aksamasının kisvesi altında, terörist faaliyetleri seyreden, silahları indiren, buna sebebiyet veren yetkisi ve makamı ne olursa olsun herkesin adalet önünde yakasından tutulacaktır.

Bölücülük yenilsin deniyorsa biz hazırız. Türkiye’nin geleceği için biz sorumluluk almaya istekliyiz. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü sakatlamanın önüne geçilmesinin Türk ve tarih düşmanı siyaset ekolü tarafından olamayacağı görülmelidir. Güzel ülkemizi düşünmek için yer çekimiyle yarışanlara yeter artık demenin şafağı sökmek üzeredir. Vefa, cefa, deva ve feda hareketi olan MHP Türk milleti için gözünü daldan budaktan esirgemeyecek, son aşamada ihanetin belini kıracaktır.

NE SARAY'IN KOMPLOLARI NE DAVUTOĞLU'NUN ACİZLİKLERİ BİZİ İSTİKAMETTEN ÇEVİREMEYECEK

Ne Saray'ın komploları, ne Davutoğlu’nun acizlikleri, bizi istikametten çeviremeyecektir.

Şehitlerimize bir kez daha Rabbim'den rahmet diliyorum. Muhterem şehitlerimizin ailelerine ve milletimize bir kez daha baş sağlığı temenni ediyorum.

SORU-CEVAP

Yapılan anketlerin çoğunluğunda, hiçbir partinin tek başına iktidar olamayacağına yönelik sonuçlar var. 7 Haziran’daki tutumunuz devam edecek mi?
Bir Kasım ola, hayra ola.

Seçimler yaklaşıyor, ittifak yeniden gündemde. BBP Genel Başkanı yaptığı açıklamada MHP’den teklif gelirse değerlendirebiliriz demişti. Teklif yapacak mısınız?
Seçime çok yakın bir süre kaldı. Adaylıklar 17’sinde veriliyor. Bu zaman darlığında bir şey söylemenin bir anlamı yoktur.

Günlerdir Cizre’ye ilişkin tartışmalar yürüyor. Cizre konusunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Cizre, çözüm sürecinin ihmali sonrası, iktidarın gafletiyle oluşmuş bir ayaklanmadır. Mutlaka sonucu alınmalıdır, ne gerekiyorsa da yapılmalıdır. Siyasi irade burada ne kadar taviz verirse versin, orada istikrar huzur sağlanmalıdır. Cizre yabancı bir yer değildir. Herkes vazgeçse biz vazgeçmeyiz.

Cizre’deki polislere soruşturma önergesi
HDP ile paralel hareket eden bir milletvekili, kim soruşturma açarsa MHP tarafından madalya verilecektir

Teröre hayır kardeşliğe evet yürüyüşleri hakkında ne düşünüyorsunuz
İsteyen istediği şekilde yürüsün. Onların adı bir zamanlar akillerdi. Şimdi gerçeği gördüler, bu düşüncesinden vazgeçip halkı birliğe çağırıyorlar bu iyi bir şey…Yürüyen yürüsün bakalım nereye kadar gidecekler..

Cizre’ye giden HDP’li bakanlar
Giden gitsin ama hükümet ise gereğini yapsın, geçici hükümet zaten geçicidir…

Tuğrul Türkeş’in ihracına itirazı
Açıklamamı çok net yapıyorum. Gündemimizde böyle bir şahıs ve böyle bir konu yoktur.

AKP kongresinde dağıtılan kitap
Ben AKP'li değilim ki dağıtılan kitaptan haberim olsun…

HABERE YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.