HÜDA PAR'dan MHP'li Başkan'a sert tepki!!

HÜDA PAR'dan MHP'li Başkan'a sert tepki!!

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza'yı hedef alan küstahça sözlerine tepki gösteren HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı belediye başkanını derhal özür dilemeye davet etti.

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın İskilipli Atıf Hoca, Şeyh Said ve Seyyid Rıza'yı hedef alan küstahça sözlerine tepki gösteren HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı belediye başkanını derhal özür dilemeye davet etti.
HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, şiddet olaylarının tırmanmasının ardından Adana'da düzenlenen bir yürüyüşte İslam âlimleri Şeyh Said, İskilipli Atıf Hoca ve Seyit Rıza'ya ağır hakarette bulunan MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye sert tepki gösterdi.

Yapılan açıklamada, “Yaşadıkları dönemde İslam'dan başka bir gayeleri olmayan ve zamanın zalim idarecilerinin zulmüne uğrayan bu değerli alimlerimiz mezarlarında bile İslam düşmanı küstah kişi ve kesimlerin hedefi olmuşlardır. Müslümanlara yoğun şekilde zulümlerin yapıldığı bir çağda İslam âlemine rehberlik etmiş bu alimlerimize yapılan hakareti kabul etmiyoruz. MHP'li Başkan bu küstah tavrı nedeniyle derhal Tevbe etmeli, alimlerimizin şahs-ı manevilerinden ve Müslüman halktan özür dilemelidir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları tepki vermeye davet edilerek, “Bu değerli alim ve önderlerimize dil uzan ve küstahça ifadeler kullanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'yü kınıyor ve bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir' atasözü bağlamında aynen iade ediyor ve  şiddetle kınıyoruz. Başta siyasi partiler olmak üzere İslami Sivil Toplum Kuruluşları ve Cemaatleri, âlimlerine sahip çıkmaya ve gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyoruz.” denildi.

Açıklamanın tam metni:

BASINA VE KAMUOYUNA:

Şiddet olaylarının tırmanmasının ardından MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, düzenlenen bir yürüyüşte İslam âlimleri Şeyh Said, İskilipli Atıf Hoca ve Seyit Rıza'ya ağır hakarette bulundu.

Yaşadıkları dönemde İslam'dan başka bir gayeleri olmayan ve zamanın zalim idarecilerinin zulmüne uğrayan bu değerli alimlerimiz mezarlarında bile İslam düşmanı küstah kişi ve kesimlerin hedefi olmuşlardır. Müslümanlara yoğun şekilde zulümlerin yapıldığı bir çağda İslam âlemine rehberlik etmiş bu alimlerimize yapılan hakareti kabul etmiyoruz. MHP'li Başkan bu küstah tavrı nedeniyle derhal Tevbe etmeli, alimlerimizin şahs-ı manevilerinden ve Müslüman halktan özür dilemelidir.

Bu değerli alim ve önderlerimize dil uzan ve küstahça ifadeler kullanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'yü kınıyor ve bu zatın çirkin sözlerini ‘Kem söz sahibine aittir' atasözü bağlamında aynen iade ediyor ve  şiddetle kınıyoruz. Başta siyasi partiler olmak üzere İslami Sivil Toplum Kuruluşları ve Cemaatleri, âlimlerine sahip çıkmaya ve gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.