Yunanistan Türkiye'yi Tercih Ediyor

Yunanistan Türkiye'yi Tercih Ediyor

Yunanistan'da yaşanan ekonomik kriz yüzünden ülkemize yerleşerek iş kuran Dr. Mata Papanastasıou, Türkiye'de bir iş yeri açmanın, yatırım yapmanın uygun olduğunu söyledi.

Son yıllarda Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz ve sorunlar, Yunan yatırımcıları yurt dışında yatırım yapmaya yöneltiyor. Yoğun olarak Avrupa Birliği ülkelerine ‘Beyin Göçü’ verdiği bilinen Yunanistan, işçi yoğunluğunun da gün geçtikçe azaldığı görülüyor. Paralarını değerlendirerek var olan ekonomik güçlerini ellerinde tutmak isteyen Yunan vatandaşlar ise yatırım yapmak için kendi kültürlerine yakın olan Türkiye’yi tercih ediyor. Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye’ye yerleşerek Beşiktaş’ta Dış Ticaret Ofisi açan Dr. Mata Papanastasıou yatırımcılardan birisi.

Kadın bir yatırımcı olan Dr. Papanastasıou, kurduğu iş yerinde yanında Türk işçiler çalıştırıyor. En yakın yardımcısı da Türk olan Papanastasıou, iş yerinde pahalı mücevherler ticaretinin yanı sıra sosyal etkinlikler de organize ediyor. 

“TÜRKİYE’DE İŞ YERİ KURACAKLARA VERGİLER UYGUN” 
Geçtiğimiz Mart ayından Beşiktaş’ta bir dış ticaret ofisi açtığını söyleyen Dr. Mata Papanastasıou, “Mücevher, gümüş ve değerli taşlardan olan bir ticaret yapıyorum. Bir diğeri de etkinlik ve organizasyon işlerini yapıyorum burada. Yunanistan 5 yıldır ekonomik anlamda güzel günler geçirmiyor. Benim Türkiye gelme sebeplerim arasında daha duygusal şeylerde var. Hem ailemin geçmişte burada yaşaması ve buradaki insanların teknik olarak, bilgi anlamında yeterli ekipmana sahip olması ve Türkiye’de yeni firma kuracak olan kişilere vergilerin daha uygun olması var” dedi. 

“YUNAN VATANDAŞLARI, BURAYA DAVET EDİYORUM” 
Yunanistan Avrupa ülkelerine olan beyin göçlerinin, insanların 3-4 dil bilmesi ve Avrupalı ülkelerin bu insanları kendi yanlarına çektiklerini söyleyen Papanastasıou, “Bana sorarsanız Türkiye insanlar için iyi bir fırsat çünkü bizim çok fazla ortak noktalarımız var hem etik kavramlar anlamında hem de alışkanlıklar anlamında hem de genel prensipler anlamında. O yüzden Türkiye, Yunanistan’dan gelip çalışmak isteyen insanlar anlamında güzel bir fırsat. Kesinlikle, Yunanistan’dan gelmek isteyen insanları Türkiye’ye davet ediyorum. Özellikle ben de Türkiye’de yasalardan dolayı Türklerle tercih ediyorum ama kesinlikle, Yunanistan’da bulunan vatandaşları da buraya davet ediyorum” diye konuştu

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.