Ak Parti'den Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 04 Ekim 2015

Ak Parti'den Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 04 Ekim 2015

Özellikel Taşeron İşçilerin Yıllardır Beklediği Haberi Müjdeyi Ak Parti 04.10.2015 Eylül Tarihinde Verdi . Ak Partinin Seçim Beyannamesi Olan Taşeron İşçilere Kadro Yapılanması İçin Düğmeye Basıldı..

Özellikel Taşeron İşçilerin Yıllardır Beklediği Haberi Müjdeyi Ak Parti 04.10.2015 Eylül Tarihinde Verdi . Ak Partinin Seçim Beyannamesi Olan Taşeron İşçilere Kadro Yapılanması İçin Düğmeye Basıldı..

YARGI REFORMLARI

HSYK'yı Hakimler Yüksek Kurulu ve Savcılar Yüksek Kurulu olarak yeniden yapılandıracağız. Yargıya ulaşılabilirliği artıracağız. Savunma hakkı ve adli yargıyı güçlendireceğiz. Ülke genelinde yargıda zaman yönetimini düzenleyeceğiz. Bu çok önemli çünkü gecikmiş bir adalet olmaz.

EĞİTİMDE BİRÇOK REFORM

Bütçeden en fazla payını eğitime almış iktidar olarak eğitimde niteliksel bir dönüşümün önünü açacağız. Yetkileri merkezden yerel okullara vereceğiz. Öğretmenlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için eğitim almalarını sağlayacağız. Her anlamda dijital içerikle zenginleştirilmiş mobil öğrenme biçimini yaygınlaştıracağız.

EKONOMİDE REFORM

Kamunun vatandaşımıza sunduğu her türlü hizmetin kalitesini artırıyoruz.
Ekonomimizdeki en büyük  reformu da reel ekonomide yapacağız.
İleri teknolojiyle yüksek katma değere dayalı ekonomik dönüşüm.İthalat bağımlılığını azaltan, ihracı teşvik eden politika
İş yeri açma ve çalışma prosedürlerinde yeni çalışmalar yapacağız. Gümrük işlemlerini hızlandıracağız. Enerji sağlık havacılık, uzay, otomotiv, bilişim ve savunma sistemlerindeki çalışmaları destekleyeceğiz.

4,5G ihalesini yaptık, en kısa zamanda 5G'ye geçiş için de altyapıyı sağlayacağız.

SEÇİLME YAŞI 18

-Seçilme yaşı 18'e inecek.
-Gençlere sınırsız, ücretsiz internet verilecek.
-Kendi işi kurmak isteyen, proje getiren gençlere 50 bin lira nakdi yardım yapılacak. Kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi verilecek.
-İlk kez iş bulan gencin bir yıllık maaşını devlet karşılayacak.
-Üniversite mezunu gençlerin genel sağlık sigortası devlet tarafından karşılanacak.
- Ev almak için peşinat biriktiren vatandaşa yüzde 15 destek vereceğiz.

"ASDEP'İ HAYATA GEÇİRİYORUZ"

"Ailenin ve çocukların ekonomik ve sosyal hayatın fırsatlarından yararlanmaları, olumsuz etkilerinden korunmaları için bir dizi eylem belirledik. Bu kapsamda sosyal yardım veya sosyal hizmete ihtiyacı olan bütün dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşacak olan Aile Sosyal Destek Programını ASDEP'i hayata geçiriyoruz."

"HER EMEKLİYE YILDA 1200 TL ZAM YAPIYORUZ"

1100 liranın altında maaş alan işçi ve bağkur emeklilerimize yılda 1200 lira ek zam yapıyoruz. Emekli memur maaşlarını da düzenledik. Şimdi bütün emeklilerimize ayda 100 TL  olmak üzere yıllık 1200 lira takribi durumuna göre yeni zam yapıyoruz. Emeklilerimize hayırlı bereketli olsun. Bu da refah düzeyinin yükseltilmesi anlamda önemli. Tarım emeklileri hariç, 1000 liranın altında maaş alan hiçbir emekli kalmayacak. BağKur emeklilerimiz ise 884 liraya ulaşmış olacak.

Yüzde 15'ten yüzde 10'a indirdiğimiz BağKur sigortamızın sosyal güvenlik primi kesintisini tamamıyla ortadan kaldırıyoruz. TOKİ evleri ile emeklileri ve asgari ücretlileri konut sahibi yapacağız. Herhangi bir emeklimiz 250 TL ile ev sahibi olabilir.

"İŞ BULAN GENCİN İLK YIL MAAŞINI DEVLET ÖDEYECEK"

"Yeni iş kuran gençlerimize üç yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlayacağız. İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız."

ASGARİ ÜCRET ARTIYOR

Asgari ücreti 1300 TL'ye çıkaracaklarını söyledi. Tehlike sınıfı büyüdükçe asgari ücret de artacak.

TAŞERON İŞÇİLER

Taşeron işçileri kamuda istihdam edeceğiz.

ÇİFTÇİLERE MÜJDE

Birincisi, yemde ve gübrede KDV'yi kaldırıyoruz. Genç çiftçilerimize proje karşılığı 30 bin liraya kadar karşılıksız destek vereceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.